Akcja społeczna członków DKN „Żurnal”

Oksana

Dziennikarskie Koło Naukowe „Żurnal” oraz działający przy nim Klub Miłośników Książek „Niepoczytalni” prowadzi całoroczną kampanię społeczną promującą czytelnictwo w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Jednym z jej elementów jest cykl flashmobów.

Ostatni z flashmobów miał miejsce 8 grudnia podczas Dnia Otwartego Kół Naukowych WSIiZ. Tytuł wydarzenia – „Książka daje głos” – w pewnym momencie stał się rzeczywistością: Klub IQ zabrzmiał różnymi językami i tematyką. Akcja polegała na czytaniu przez studentów w ciągu kilku minut fragmentów ulubionej książki.

W tym semestrze już od miesiąca w Klubie Akademickim IQ można pooglądać i poczytać cytaty z najlepszych książek, których wyboru dokonali członkowie koła. Do tej akcji mogą dołączyć wszyscy chętni. Trzeba tylko przygotować odpowiednio wystylizowaną stronę z ulubionej książki i zawiesić ją w Klubie IQ lub przekazać ją liderce DKN Oksanie Banias.

W następnym semestrze planowany jest flashmob w centrum Rzeszowa. Śledźcie informację o tym wydarzeniu na portalu magazynu „Pressja” i dołączcie do nas.

Więcej informacji o działalności DKN „Żurnal” i KMK „Niepoczytalni” można znaleźć w zakładce Koła.

Tekst: Oksana Banias

Zdjęcia: Adam Janusz

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!