Czy studenci czują się obywatelami świata?

12207857_840211832758413_51253859_n

W okresie od 28 do 31 października 2015 roku Instytut Badań nad Bezpieczeństwem Narodowym WSIiZ gościł pracowników Uniwersytetu w Kastamonu w Turcji. W ramach projektu naukowo-badawczego dotyczącego poczucia tożsamości ponadnarodowej, ponadetnicznej (oryginalny tytuł projektu to "Citizen of the World"), zostały przeprowadzone na studentach WSIiZ badania ankietowe.

Wyniki tych badań mają pokazać, którzy ze studentów – kształcący się na uczelniach: w Polsce czy w Turcji – czują się w większym stopniu „obywatelami świata”. W Polsce, oprócz studentów z WSIiZ (także innych narodowości niż polska), tureccy badacze przebadali również studentów uczelni krakowskich (WSE im. ks. Józefa Tishnera) i warszawskich (Uniwersytet Warszawski).

Pomiędzy Uniwersytetem w Kastamonu a IBnBN WSIiZ została nawiązana współpraca. W przyszłości mamy nadzieję realizować wspólne projekty naukowe.

Po zakończeniu projektu dotyczącego poczucia tożsamości ponadnarodowej wyniki badań zostaną przedstawione na stronie internetowej IBnBN WSIiZ.

Yana CHERNIAK

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!