Festiwal Podróżniczy „7 kultur świata” ponownie w Rzeszowie

12527936_1693595964245284_1142783385_n

Od 18 do 20 marca w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się druga edycja festiwalu podróżniczego „7 kultur świata”. Do „zwiedzenia” razem z doświadczonymi prelegentami – Grecja, Pakistan, Nepal, Australia, Rosja i Afryka. Po raz drugi gościem będzie Aleksander Doba, podróżnik 2015 roku według National Geographic. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest patronem tego festiwalu.

„7 kultur świata” – to kontynuacja festiwalu, który po raz pierwszy odbył się w kwietniu ubiegłego roku. Łukasz Bejster, organizator tego wydarzenia mówi: — W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze więcej atrakcji, jeszcze więcej gwiazd. Jak i poprzednio, „najmocniejszym dniem” będzie piątek – w piątek uczestnicy tego wydarzenia spotkają się z Elżbietą Dzikowską – jedną z najsłynniejszych polskich podróżniczek, która zwiedziła cały świat pozostając przy tym zakochaną w Podkarpaciu, a dokładnie w Bieszczadach. Opowie nie tylko o zagranicznych podróżach, ale też o naszym regionie. Żeby pełniej przybliżyć kulturę Podkarpacia zaplanowane są różnego rodzaju degustacje miejscowych potraw, muzyka na żywo, czy tańce regionalne prezentowane przez zespół Karpaty. Pod koniec pierwszego dnia festiwalowego zapowiada się konkurs z nagrodami.

W sobotę prelegenci postarają się przenieś słuchaczy do miejsc egzotycznych. Robert Malinowski, miłośnik Azji, opowie jak wraz z żoną pokonał „Wielki Szlak Himalajski” – 1700 km. Ela Wiejaczka podzieli się wrażeniami o Afryce – jej wielkiej miłości, a także bardziej szczegółowo przybliży gościom kulturę Masajów. Robert „Robb” Maciąg będzie opowiadał o swojej wyprawie do Pakistanu. Druga część wieczoru będzie wyglądała bardziej „wakacyjnie” – Piotr Rutkowski ponownie będzie wykładać o Grecji, tym razem o jej wyspach. Wieczorny konkurs nie będzie zakończeniem drugiego dnia festiwalu, bowiem oprócz tego uczestnicy będą mogli przenieść się na festiwalowe afterparty w Chili House.

Ostatni dzień festiwalu zacznie się od dodatkowego warsztatu z budowy kajaka. Zajęcia poprowadzi Aleksander Doba, który po raz drugi został honorowym gościem tego festiwalu. W 2015 zdobył tytuł podróżnika roku za swoją pierwszą na świecie podróż przez Atlantyk kajakiem wyłącznie polegając na sile mięśni. W tym samym dniu, od godziny 19, Doba będzie dzielił się przeżyciami ze swojej drugiej wyprawy – tym razem ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Oprócz niego goście usłyszą występy Andrzeja Sroki o muzyce Islandii, Tomasz Grzywaczewski o Long Walk PLUS Expedition – głośnej wyprawie śladami ucieczki z gułagu Witolda Glińskiego, a Marcin Obałek opowie o swojej podróży przez Australię i Azję Południowo-Wschodnią.

Dodatkowo w trakcie festiwalu odbędą się targi turystyczne, na które wstęp będzie bezpłatny. W programie przewidziane są warsztaty: Podróżowania z dzieckiem, Kuchnie Świata, Herbaty Świata itp.

Kupić bilety oraz zapoznać się ze szczegółowym programem można na stronie:

http://www.7kultur.pl/

Reportaż z I. Festiwalu Podróżniczego „7 kultur świata” można przeczytać pod linkiem:

http://pressja.wsiz.pl/i-festiwal-podrozniczy-7-doba/

Kateryna NOSENKO

Źródło zdjęcia: 7kultur.pl

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!