„Huculski rok” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Teatr dramatyczny im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Po raz pierwszy mieszkańcy Rzeszowa i inni chętni mają unikatową możliwość zobaczenia przedstawienia Kołomyjskiego Akademickeigo Teatru Dramatycznego im. I. Ozierkowicza. „Huculski rok” zostanie zagrany na dużej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej już 18 czerwca.

„Huculski rok” Hnata Chotkewycza jest przedstawieniem zaliczanym do najwybitniejszych prac ukraińskiej sztuki teatralnej. Jego premiera odbyła się 24 lata temu i od tego czasu spektakl otrzymał liczne wyróżnienia oraz nagrody na festiwalach teatralnych. „Huculski rok”, między innymi, reprezentował Ukrainę na największym światowym forum artystycznym „Fringe” w Szkocji.

Hnat Chotkewycz, autor przedstawienia, jest znanym ukraińskim pisarzem i etnografem, który został ofiarą terroru stalinowskiego. „Huculski rok” to powieść o gromadzie huculskiej, o ludziach mieszkających w Karpatach, o zmieniających się śmierciach i urodzeniach, miłości i nienawiści, dokładnie tak, jak zmieniają się pory roku – po zimie wiosna, po lecie jesień. To powieść „o niedosiężnej zgodzie człowieka z życiem, ze sobą – według wielkiego i mądrego Prawa Natury”.

Bilet można kupić w dziale sprzedaży i marketingu teatru im. W. Siemaszkowej (tel. 17 853 20 01) oraz w kasie biletowej (17 850 89 89, bilety@teatr-rzeszow.pl). Cena biletu normalnego – 20 złotych.

Viktoriia DEMBROVSKA

Zdjęcie: wikimedia.org

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!