Imigranci: czy otwartość zawsze jest dobra?

z19474084Q,Plakat

W ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia WSIiZu, już dziś odbędzie się wykład z prof. Janem Winieckim oraz Jackiem Szymanderskim na temat „Polityka imigracyjna”. Na spotkaniu zostaną poruszone pytania dotyczące napływu uchodźców, problemów z cudzoziemcami i wciąż nieokreślonej polityki państwowej.

Globalne przepływy migracyjne nigdy nie były dla Polski czymś nieznajomym. Kwestia ta nie była problemem, bo państwo podtrzymuje ideologię tolerancji i otwartości na cudzoziemców. Lata 2014-15 spowodowały kardynalne zmiany. Wtedy Polska zdała sobie sprawę, że nie jest w posiadaniu wystarczającej liczby instrumentów kontroli sytuacji migracyjnej. W obecnym momencie poświęca się wiele czasu na dyskusje na ten temat. Wszędzie można spotkać się z tym tematem, o którym wypowiadają się: politycy, ekonomiści i zwykli obywatele państw.

Kolejny wykład ekonomiczny z cyklu „Zrozumieć świat” z Jackiem Szymanderskim rozważa problem pojawienia się fali uchodźców w Europie nie tylko z punktu widzenia rynku pracy (jak było do tej pory), ale także zjawisko to zostało ujęte jako problem polityczny i społeczny. Jego polityczna przeszłość pomoże zrozumieć czym nieobecność sprawy imigrantów lub uchodźców w programach głównych grozi Polakom. Podpowie także jak wyjść z tej sytuacji.

Podczas spotkania będzie istniała możliwość zadania pytań i dyskusji z prelegentami, które mają służyć wymianie poglądów i krzewieniu wiedzy. Wykład odbędzie się już dziś o godz. 12:00, w Klubie Akademickim IQ (ul. Sucharskiego 2). Wstęp wolny.

Natalia FILIMONIUK

zdjęcie: wsiz.rzeszow.pl

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!