Jak być sobą przed kamerą? – warsztaty z Robertem Janowskim

IMG_9520

30 listopada gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie był Robert Janowski – prezenter znany m.in. z programu „Jaka to melodia?”. Przeprowadził warsztaty dla studentów „Jak być sobą przed kamerą?”, podczas których zdradził tajniki występowania przed czujnym okiem obiektywu.

Warsztaty z Robertem Janowskim przebiegały w luźnej, przyjaznej atmosferze, pełnej śmiechu, ale i merytorycznej pracy. Rozpoczęły się od wspólnego zapoznania oraz kilku ćwiczeń, które miały pomóc uczestnikom w późniejszych zadaniach.

We właściwej części wydarzenia studenci wystąpili indywidualnie przed kamerą, mając za zadanie powiedzieć kilka zdań na wybrany przez siebie temat. Okazało się to niełatwe, a każde wystąpienie zostało skomentowane przez Roberta Janowskiego w sposób merytoryczny, ale i życzliwy. Pod koniec zajęć uczestnicy wspólnie oglądnęli swoje próby przed telewizorem.

Kolejne zadanie związane było z pracą w grupie (po 3-4 osoby). W czasie 20 minutowej przerwy należało przygotować krótki scenariusz (a następnie go zrealizować) na podstawie jednego zdania – np. „przywiązujemy dużą wagę” – które otrzymało się od prowadzącego zajęcia. Wszyscy uczestnicy przedstawili zadane tematy w luźnej, humorystycznej konwencji.

Oprócz wykonywania zajęć praktycznych uczestnicy warsztatów mieli okazję posłuchać o sztuczkach wykorzystywanych przez Roberta Janowskiego podczas pracy z kamerą. Opowiedział m.in. o „magicznym kółeczku”, dzięki któremu radzi sobie ze stresem, ale także o zaufaniu swojej wewnętrznej intuicji oraz potrzebie opuszczania strefy komfortu i mierzenia w najwyższe cele.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, zgłosiło się wielu chętnych. Ostatecznie w warsztatach wzięło udział 24 studentów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: poranną (spotkanie odbyło się w godzinach 9:00-12:10) oraz popołudniową (13:00-16:10). W przyszłości planowane są podobne zajęcia, które prowadzić będzie Robert Janowski.

Kamil OLECHOWSKI

Zdjęcie: wsiz.rzeszow.pl

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!