Trwa konkurs Poetic@

poetic@ 48

Przedłużony zostaje termin przyjmowania wierszy w związku z konkursem Poetic@ – do 22 lutego. Prace napisane w języku polskim lub ukraińskim (maksymalnie 3 wiersze) należy wysyłać na adres pressjamagazyn@gmail.com, wpisując w tytule „Konkurs poetycki”.

czytaj dalej »

Spotkanie z kulturą ukraińską: Studklub Odessa show w Rzeszowie

odessakoncert1

Kolejny wieczór artystyczny w Klubie Akademickim IQ, tym razem przyjechali studenci z Odessy, którzy pokazali prawdziwy odesski humor w połączeniu z ukraińskimi piosenkami i tańcem.

czytaj dalej »

Zabawny MoCart w Rzeszowie

mocart

Już 23 stycznia 2016 roku (tj. sobota) w Kinie Zorza odbędzie się koncert Grupy MoCarta. Jest to jedyny w Polsce taki zespół, który gra muzykę klasyczną w sposób żartobliwy.

czytaj dalej »

QReatywni – Manggha 2016! Konkurs dla kulturotwórczych

logo_manggha

Konkurs na Ilustracje pod tytułem „QRetaywni – Manghha 2016” organizowany został w związku z wystawą e-literatury Andrzeja Głowackiego „Archetyptura: Estetyka QR Kodu”. W ramach konkursu należy stworzyć ilustrację dowolnego tekstu, który będzie zaszyfrowany w QR Kodzie i będzie mógł zostać zaprezentowany podczas wystawy. Zwycięzca wygra dwutygodniową prezentację swojej ilustracji w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w Krakowie. Zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 1 lutego 2016 roku.

czytaj dalej »

„Listy do M 2” – produkcja szczęścia oraz radości dla wszystkich dookoła

9f583754-9bf0-4ec0-97ce-0bdf3a957205

W listopadzie odbyła się premiera drugiej części świątecznej komedii romantycznej „Listy do M 2”. Po czterech latach ci sami bohaterowi spotykają się z kolejnymi wyzwaniami i próbują im sprostać. Film „Listy do M 2” jest kolejnym sukcesem, jeszcze bardziej romantycznym, pełnym emocji i wyzwań.

czytaj dalej »

Przestrzeń książki ukraińskiej zaprasza

book-520626_960_720

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza czytelników do „Przestrzeni Książki Ukraińskiej” – strefy dla miłośników książek oraz kultury ukraińskiej, w Filii nr 8 WiMBP w Rzeszowie. Książki do biblioteki przekazał Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie – Jerzy Krzanowski.

czytaj dalej »

Teatr Beautiful Flowers w Rzeszowie

TEATR BEAUTIFUL FLOWERS W RZESZOWIE

28 czerwca o godzinie 21:00 w ramach projektu Wschód Kultury, w rzeszowskim Teatrze Maska, mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 13, będzie można zobaczyć spektakl teatru Beautiful Flowers pod tytułem „Tłuszcz”.

czytaj dalej »

„Huculski rok” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej

Teatr dramatyczny im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Po raz pierwszy mieszkańcy Rzeszowa i inni chętni mają unikatową możliwość zobaczenia przedstawienia Kołomyjskiego Akademickeigo Teatru Dramatycznego im. I. Ozierkowicza. „Huculski rok” zostanie zagrany na dużej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej już 18 czerwca.

czytaj dalej »

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!