Świat zamknięty w czterech ścianach

7708550.3

„Dawno, dawno temu, zanim przyszedłem na świat, płakałaś i oglądałaś TV całymi dniami, aż stałaś się zombie. Ale kiedy spadłem z nieba przez okno dachowe, do pokoju kopałem cię od środka: „bum bum” i wypadłem na dywan z otwartymi oczami, a ty przecięłaś sznurek i powiedziałaś: „Witaj Jack”.

czytaj dalej »

Fallout 4 – wielki zawód czy godny następca?

Fallout_4_Logo

Seria Fallout doczekała się właśnie nowej odsłony. Fallout 4 to kolejna gra z szeroko znanej i wielokrotnie nagradzanej serii zapoczątkowanej w 1997 roku. Fanom przyszło czekać 5 lat na to, aby ujrzeć na sklepowych półkach znane logo ozdobione cyfrą 4. Czy nowe wydawnictwo w pełni zasługuje na miano pełnoprawnej kontynuacji? Przekonajcie się sami.

czytaj dalej »

Spektakl „Huculski Rok” – teatralna wizytówka Ukrainy w Rzeszowie

Huculski rok wizytówka Ukrainy w Rzeszowie

W magicznej ciszy na początku przedstawienia na scenie widać było tylko dekoracje imitujące gwiazdy nocnego nieba. Cisza została jednak zerwana przez wodospad oklasków, fascynujących w swojej nieskończoności. Spektakl „Huculski Rok” – znany na całym świecie utwór ukraińskiej sztuki teatralnej śmieszył, zachwycał i zadziwiał każdego widza Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

czytaj dalej »

Szczygieł

Szczygieł

„Takich książek, jak „Szczygieł”, w ciągu 10 lat może pojawić się co najwyżej pięć, nie więcej. Napisana i mądrze, i z duszą. Donna Tartt zaprezentowała publiczności olśniewającą powieść” – tak mówi o tej książce sam mistrz horrorów, sławny Steven King.

czytaj dalej »

Historia Kopciuszka wiecznie żywa

Historia Kopciuszka wiecznie żywa

Każdy z nas doskonale zna magiczną i odrobinę romantyczną historię Kopciuszka. Historię dziewczynki, wychowanej przez ukochaną matkę i ojca, której życie nie było usłane różami. Opowieść ta doczekała się wielu adaptacji, jedną z nich w tym roku stworzył również Kenneth Branagh.

czytaj dalej »

Herkules naszych czasów

Herkules

Herkules Bretta Ratnera to interesujący przykład pomieszania z poplątaniem. Nie aż tak dobry jak „300” Zacka Snydera, jednak wciąż wystarczająco ciekawy. Kinomaniacy chętnie porównują oba te filmy. W obydwu przypadkach z prostej zazwyczaj sztuki dla mas – komiksu – kino bierze kluczowe elementy, których samo nie potrafiło stworzyć. Wciągającą narrację, mocne skontrastowane postacie i krzykliwe konflikty.

czytaj dalej »

Oblicza Podkarpacia zapraszają

10697164_567879593341675_1685343236698117846_o

30 września o godzinie 18:00 w Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy „Oblicza Podkarpacia w kontekście różnorodności fotograficznej” zorganizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne.

czytaj dalej »

W cieniu drzewa granatu

Ali_Tariq_W_cieniu

Książka „W cieniu drzewa granatu” Tariqa Ali stanowi pierwszy tom „Kwintetu Muzułmańskiego” – cyklu powieści historycznych, opowiadających o ścieraniu się islamu i chrześcijaństwa w średniowiecznej Europie.

czytaj dalej »

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!