„Motor” – „Vive” 27:28

27-28

W Kijowie został rozegrany ostatni mecz grupy D Ligi Mistrzów piłki ręcznej. Podczas spotkania zmierzyły się drużyny: ukraiński „Motor” i polska „Vive”.

„Motor” bardzo potrzebował zwycięstwa i wola wygranej była widoczna od samego początku spotkania. Nawet bramkarz „Motora” Richard Stochl miał szansę zdobyć bramkę. Po pierwszej połowie zespół z Ukrainy prowadził 19:10.

W drugiej odsłonie spotkania decydującymi okazały się ostatnie dwie minuty meczu. Kielczanin Buntić znalazł dziurę w obronie Ukraińców, a Belecki strzałem zdobył bramkę po błędzie Żuka. W samej końcówce zwycięstwo „Vive” zapewnił Jachlewski.

Po tym spotkaniu drużyna z Polski pozostaje niepokonana w tej edycji Velux EHF Champions League. Zwyciężając w 10 spotkaniach zdobyła maksymalną liczbę punktów – 20. „Vive” jest pierwszym zespołem, który dwukrotnie przeszedł fazę grupową LM z kompletem punktów w formule z podziałem na cztery grupy po sześć zespołów, rozgrywanej od sezonu 2009/2010.

„Motor” skończył fazę grupową z 6 punktami. Na swoim koncie ma 3 zwycięstwa oraz 7 porażek. Ukraińska ekipa ma szanse wyjść do 1/8 finału, ale tylko w wypadku, jeśli szwajcarski „Kadetten” przegra z francuskim „Diunkerk”, albo duński „Olborg” przegra z węgierskim „Pik Szeged”. W przypadku remisów w wyżej wymienionych spotkaniach „Motor” odpadnie z turnieju i Ukraińcy nie powtórzą swojego sukcesu z ubiegłego roku (zakwalifikowanie do 1/8 fazy turnieju).

HC „Motor” (Zaporoże, Ukraina) – „Vive Tauron” (Kielce, Polska) 27:28 (19:10).

HC „Motor”: Richard Stochl, Walentyn Koszowy (Stanisław Żukow), Jurij Kubatko, Jegor Jewdokimow, Oleg Skopincew, Zachar Denisow, Inal Aflitulin, Dmitro Doroszczuk, Konstiantin Kurylenko, Artem Kozakiewicz, Mikoła Stiecjura, Jewgien Sapun, Jewgien Żuk, Sergij Onufrienko, Sergij Burka.

„Vive Tauron”: Sławomir Szmal, Marin Sego (Tobias Reichmann), Julen Aginagalde, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek, Denis Buntic, Ivan Cupic.
Kary: HC „Motor” – 6 min. „Vive Tauron” – 4 min.

Sędziowie: Mirza Kaurtagici, Mattias Wetterwik (Szwecja).