Oblicza Podkarpacia zapraszają

10697164_567879593341675_1685343236698117846_o

30 września o godzinie 18:00 w Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy „Oblicza Podkarpacia w kontekście różnorodności fotograficznej” zorganizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne.

Autorami zdjęć są studenci rzeszowskich uczelni z Polski i Ukrainy, co pozwoliło pokazać specyfikę regionalnej kultury z różnych punktów widzenia. Zdjęcia są wykonane w technikach analogowej, cyfrowej i lotniczej. Dla gości wernisażu zostały przygotowane wielkoformatowe wydruki zdjęć uczestników, slideshow, pokazujące, jak wyglądał cały kurs fotograficzny,  poczęstunki i miła atmosfera. Dla każdego uczestnika zostały  przygotowane dyplomy, książki fotograficzne, albumy na zdjęcia i przyjemność obejrzenia swoich prac.

Galerię zdjęć z wernisażu można obejrzeć na Fan Page Pressji

Fotografie prezentowane na wystawie obejmują elementy kultury regionalnej i architektury regionu, obiekty artystyczne w przestrzeni publicznej, specyfikę regionu Podkarpacia: położenie, zasoby, potencjały do rozwoju, a także relacje mieszkańców, ich życie, różnorodność miejsc, zachowane elementy kultury i tradycji. Wiadomo, że każdy widzi tą samą rzecz w różny sposób – wystawa daje szanse zobaczyć jedną kulturę oczyma wielu ludzi.

Wystawę można oglądać do końca października, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach otwarcia Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall oraz w Galerii Nierzeczywistej na ul. Matejki 10 w Rzeszowie.

Sofiya MARCHUK

Foto: Jan GOPKO

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!