Wspomnienia sprzed 100 dni. Mały jubileusz zmian na Ukrainie

189508

Wybory. Wiele się o nich mówiło. Mnóstwo reklam, rozmów, dyskusji, debat. I w końcu nastąpiła ta wyczekiwana data – 25 października 2015 roku – wybory samorządowe na Ukrainie. Każdy świadomy obywatel nosił w sercu nadzieję, że w tym dniu zmieni się przyszłość Ukraińców…

czytaj dalej »

Сzasu nie trzeba oszczędzać, nim trzeba rządzić

fashion-wristwatch-time-watch

- Czas – to podstawa wszystkiego. Z nim wszystko być może, bez niego – nic. Zapas czasu – to stałe codzienne dziwo. Sprawy idą nad wyraz dobrze, jeśli nauczycie się go kontrolować - Jim Ron.

czytaj dalej »

Krótka rozprawa o emigracji

HNCK9261

Przyjechałam do Polski prawie dwa lata temu. Dziewczynka z dwiema walizkami. Słabo mówiłam po polsku, równie słabo orientowałam się w przestrzeni i wszędzie czułam się obco. Przyjaciele powiedzieli mi, że po jakimś czasie na pewno się zasymiluję, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Uwierzyłam im. Jak się później okazało, nie była to do końca prawda.

czytaj dalej »

Ukraina. Przemiany oraz nowe wyzwania medialne

1404313283_75252

Przez 22 lat istnienia mediów na Ukrainie telewizja była „megafonem” do nagłaśniania zdania i własnych interesów przez oligarchów. W takiej atmosferze niezależnym dziennikarzom ciężko się pracowało. Rewolucja Godności 2014 roku „urodziła” wiele projektów medialnych, mobilizowała dziennikarzy w walce o wolność słowa z mediami oligarchicznymi. Jednocześnie też zmusiła do podjęcia ważnych decyzji w sprawie reagowania na propagandę medialną ze strony Rosji, która w jakimś stopniu wpłynęła na anektowanie przez Rosję Krymu.

czytaj dalej »

Jak walczyć z własnym ciałem

diet-861173_960_720

Niektórym kobietom nigdy nie podoba się to co widzą w lustrze. Niektóre pogodziły się z tym, że będą grube. Ich rodzice stale mówią im, że kobiety w ich rodzinach nigdy nie były szczupłe, więc o pięknym ciele mogą tylko marzyć. Bohaterką tego artykułu jest Pani N., która po trzymiesięcznych wakacjach we Włoszech zrzuciła trzynaście kilogramów.

czytaj dalej »

Szkolenie researchera już za nami

Julita_Ślusarczyk_

22 stycznia odbyło się szkolenie zatytułowane „Praca w telewizji. Warsztat researchera”. Spotkanie dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej przeprowadziła rzecznik WSIiZ – mgr Julita Ślusarczyk.

czytaj dalej »

Tajemnice jogi

16161480194_679a1a0cb9_o

Praca, dom, dzieci, problemy – to wszystko i nie tylko jest częścią naszego codziennego życia. Oprócz tego musimy znaleźć czas na odpoczynek. Dobrym sposobem na relaks może okazać się joga.

czytaj dalej »

Jak uniknąć błędów w pracy przy pomocy metody poka yoke

Mistakes-MLM-Newbies-Make-300x290

Psychofizyczna niedoskonałość człowieka jest pierwszą przyczyną błędów pracowników podczas wykonywania zadań na swoim stanowisku. Skutki są proste – niezadowolone kierownictwo i niepoprawnie wykonana praca. Jak tego uniknąć? Metodą “poka yoke”.

czytaj dalej »

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!