QReatywni – Manggha 2016! Konkurs dla kulturotwórczych

logo_manggha

Konkurs na Ilustracje pod tytułem „QRetaywni – Manghha 2016” organizowany został w związku z wystawą e-literatury Andrzeja Głowackiego „Archetyptura: Estetyka QR Kodu”. W ramach konkursu należy stworzyć ilustrację dowolnego tekstu, który będzie zaszyfrowany w QR Kodzie i będzie mógł zostać zaprezentowany podczas wystawy. Zwycięzca wygra dwutygodniową prezentację swojej ilustracji w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w Krakowie. Zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 1 lutego 2016 roku.

Konkurs „QReatywni – Manggha 2016” jest podzielony na trzy kategorie: 

- konkurs na ilustrację (format A3, technika dowolna), prace należy wysłać na ilustracja@qrdesign.eu;

- konkurs na wideo ilustrację (czas projekcji 15-60 sekund, technika dowolna), prace należy wysyłać na adres wideo@qrdesign.eu;

- konkurs plastyczny „Debiuty” (format A4, technika dowolna), prace należy wysyłać na debiut@qrdesign.eu.

Każdy uczestnik ma prawo zgłosić nie więcej niż 6 prac konkursowych.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni twórcy jak i studenci kierunków artystycznych i projektowych. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończone 18 lat. Warto nadmienić, że ta zasada nie dotyczy uczestników kategorii „Debiuty”.

Konkurs „QRetaywni – Manghha 2016” jest organizowany przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z siedzibą w Krakowie, z okazji aktualnej wystawy „Archetyptura: Estetyka QR Kodu” Andrzeja Głowackiego. Kartę zgłoszeniową i szczegóły konkursu można znaleźć tutaj. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 1 lutego 2016 roku.

Wystawa „Archetyptura: Estetyka QR Kodu” jest przestrzenią wypełnioną QR kodami, umieszczonymi na przedmiotach codziennego użytku. Każdy taki QR Kod po zeskanowaniu i odczytaniu treści zmienia się w ukryte przesłanie. Całość tekstów tworzy tom pod tytułem „Archetyptura czasu”, który zawiera współczesną prozę poetycką Andrzeja Głowackiego. Wystawa będzie prezentowana w Galerii Europa – Daleki Wschód przy Muzeum Manggha w Krakówie do 21 lutego 2016 roku.

Tetiana SHATAIEVA

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!