Zapaska w Rzeszowie: Taki zespół jak my, nie zbiera wielotysięcznego tłumu

12773100_518828858277917_604034765_o

Ukraiński zespół muzyczny Zapaska, który gra w stylu indie-pop, wystąpił 11 lutego w jednym z pubów stolicy Podkarpacia. Grupa jest znana z wykorzystywania w swoich piosenkach różnych dźwięków, eksperymentuje z różnorodnymi instrumentami oraz swoim głosem. Zespół tworzy swóch muzyków: Pawło Neczytajlo i Jana Szpaczyńska. Z zespołem tuż po koncercie porozmawiał Vladyslav Tsovma.

czytaj dalej »

„Jestem dzieckiem świata”. Wywiad z Mariią Bulbakh

zdjecie

Mariia Bulbakh to nie tylko absolwentka WSIiZ, ale przede wszystkim dziewczyna, która marzenia zmieniła w rzeczywistość. O życiu stewardessy i nie tylko opowiedziała w rozmowie z Julią Mykhailiuk.

czytaj dalej »

Bóg dał mi wszystko, więc muszę pomagać tym, którzy tego potrzebują

North_View_from_the_skydeck_of_Sears_Tower

Amerykanka ukraińskiego pochodzenia, mama dwójki dzieci, kochająca żona, ale przede wszystkim dobry człowiek, który lubi pomagać innym. Tak w skrócie można opisać Marię Kit. Nawet mieszkając w Stanach Zjednoczonych już ponad 40 lat, nie przestaje tęsknić za ojczystym krajem. Zdarza jej się od czasu od czasu „gościć” na Ukrainie i próbować budować swoją przyszłość na Ojczyźnie. Rozmowę przeprowadziła Nikol Hovorkova.

czytaj dalej »

Nie chce powiedzieć, że jestem spełniony, bo takie stwierdzenie jest podsumowaniem

12336388_955379387870114_470878576_n-001

Jeden z najbardziej znanych zespołów w Polsce, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. „Drugie pół” to czwarty album studyjny zespołu Zakopower. Po koncercie w Rzeszowskim klubie LUKR z Sebastianem Karpielem-Bułecką czyli wokalistą, skrzypkiem oraz liderem zespołu rozmawiała Klaudia Kucharska.

czytaj dalej »

Ks. prof. Heller: Codzienność jest zanurzona w czasie kosmicznym

IMG_9310

Ksiądz Profesor Michał Heller – wybitny fizyk, filozof, teolog, który z powodzeniem łączy wielką wiarę ze wspaniałym dorobkiem naukowym. Doskonały mówca, który o najtrudniejszych zagadnieniach Wszechświata potrafi opowiadać w sposób łatwy i przystępny. O jednym z takich zagadnień – czasie – z księdzem profesorem Hellerem rozmawia Kamil Olechowski.

czytaj dalej »

Muzyczna świeżość Call The Sun

IMG_4211

Młodzi, energiczni, skromni, a przede wszystkim zdolni: Maciej Palmowski, Adam Lewandowki, Michał Szor i Jan Rogacki, czyli łódzki zespół Call The Sun, który krok po kroku zdobywa polski rynek muzyczny i chce, jak sami mówią, wnieść po prostu trochę świeżości. Z zespołem rozmawia Aneta Rolek.

czytaj dalej »

Sportowcami się nie rodzimy, sportowcami się stajemy

v

Vladyslav Poptanuch  to siatkarz z  8-letnim doświadczeniem. W wieku 19 lat zajął 3 miejsce w ukraińskim turnieju w siatkówce klasycznej i plażowej. Obecnie jest graczem drużyny uczelnianej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. O swoich początkach w sporcie, o treningach, a także o motywacjach opowiedział w rozmowie z Iryną Romaniv.

czytaj dalej »

Zima, jakiej jeszcze nikt nie słyszał

IMG_4012

Po debiutanckim platynowym albumie „LemON” i fenomenalnej „Scarlett” przyszedł czas na kolejny, równie niezwykły album, tym razem zimowy. Nastał moment na „Etiudę Zimową”. W dniu premiery, z Igorem Herbutem – wokalistą zespołu LemON – rozmawiała Aneta Rolek.

czytaj dalej »

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!