Studentka WSIiZ prowadzi spotkanie autorskie w SLOT ART CAFE

Na Główne

Sylwia Wiater jest studentką III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Równocześnie dziennikarką radioeter.fm i Magazynu Studenckiego Pressja. Jej pasją jest urbex – czyli badanie miejsc opuszczony i odkrywanie ich historii. Na wszystkie swoje wyprawy zabiera aparat, którym dokumentuje je. Ponadto od długiego czasu prowadzi bloga o wcześniej wspomnianej tematyce, dodatkowo motoryzacji i podróżach. 26 listopada w Slot Art Cafe prowadziła spotkanie, w którym opowiadała o swoich pasjach.

„Twórczość i rozwój + wolność + spotkanie + miłość + Bóg = SLOT DNA – te elementy najlepiej opisują, co jest ważne dla ekipy ze SLOT Rzeszów.” Dokładnie w takim klimacie minęło prawie dwugodzinne spotkanie w Slot Art Cafe. Organizatorzy przygotowali poczęstunek i gorące napoje. Te ostatnie bardzo się przydały, ponieważ za oknem pojawiły się pierwszy śnieg, zwiastujący nadciągającą zimę.

Po godzinie 19:00 rozpoczęło się spotkanie, podczas którego Sylwia starała się chronologicznie opowiedzieć to, jak pojawiły się u niej pasja do motoryzacji, urbexu i podróżowania. Przy zgaszonym świetle i blasku świec, gromadka znajomych Sylwii oraz osoby spoza jej kręgu towarzyskiego, słuchały o jej miłości do podróży, która pojawiła się juz podczas wycieczek szkolnych.

Nie obyło się bez pokazu zdjęć z wypraw i przytaczania ciekawszych historii z nimi związanych, bowiem jak sama powiedziała:

- Każda wyprawa wiąże się z różnymi przygodami i wspomnieniami.

Każdy z przybyłych miał szansę na sam koniec zadać Sylwii kilka pytań, temat był dowolny i sprzyjała temu bardzo przyjacielska i luźna atmosfera.

Z czasem Sylwia postanowiła założyć bloga. Tam opowiada o wrażeniach ze swoich wypraw, szlifowuje warsztat redaktorski i zaraża innych swoją pasją. Równorzędnie prowadzi fanpage na popularnym serwisie Facebook.

Krzysztof KLIMEK

zdjęcie: Krzysztof Klimek

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!