WSIiZ otwarty dla wszystkich

12698737_841001169345347_902448623_o

9 lutego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otworzyła wszystkie drzwi, podzieliła się swoimi tajemnicami i sukcesami. Tegoroczny Dzień Otwarty wyróżniał się interesującymi wykładami i warsztatami.

Jedną z ciekawostek była lekcja przeprowadzona przez absolwentkę naszej uczelni pod nazwą „Niesamowite hotele na świecie”. Jej uczestnicy usłyszeli o wyjątkowych hotelach, zobaczyli czarujące fotografie i – być może – znaleźli swoje wymarzone miejsce na wakacje. Oprócz tego wydarzenia zorganizowanych zostało szereg innych atrakcji: można było nauczyć się języka chińskiego na praktycznym wykładzie przeprowadzonym przez rodowitą Chinkę, poznać tajemnice najbogatszych ludzi czy nauczyć się formułować pisma urzędowe. Organizatorzy nie zapomnieli także o nauczycielach, którzy wzięli udział w spotkaniu „Jak zdrowo się odżywać”.

Gościem specjalnym tegorocznego Dnia Otwartego był prof. dr hab. Jerzy Vetulani – polski psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek honorowy Indian Academy of Neurosciences, doctor honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Profesor opowiedział o tym, co cechuje mózg nastolatka i jak go usprawnić.

Nie zabrakło także atrakcji interaktywnych i multimedialnych, które najbardziej zainteresowały osoby spoza uczelni. Licealiści mogli zobaczyć studio radiowe oraz studio telewizyjne, mieli możliwość obserwowania pracy radaru lotu, analizy składu masy ciała, pokazów dronów oraz robotów. Każdy mógł pokierować wózkiem widłowym oraz ciężarówką albo postrzelać na multimedialnej strzelnicy.

Dzień Otwarty odbył się w bardzo miłej atmosferze, a licealiści sami mogli się przekonać dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Robert HLUSHKO

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!