Znamy laureatów plebiscytu MediaTORy 2015

Mediatory - znamy nominowanych

28 listopada poznaliśmy laureatów IX edycji plebiscytu studenckiego MediaTORy, wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się w krakowskim Auditorium Maximum Nagrodzonych zostało 9 dziennikarzy.

Przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych kategoriach:

AuTORytet – Adam Michnik – za wieloletnie doświadczenie i rzetelne dziennikarstwo.

NawigaTOR – Grzegorz Sroczyński – za publicystykę pełną ironii oraz przedstawianie tematu wprost, bez zbędnego owijania w bawełnę.

TORpeda – Rafał Stańczyk – za materiał „Polscy ratownicy w Nepalu”, który wymagał wytrwałego dokumentowania z bliska niebezpiecznych prac w grożącym zawaleniem rumowisku.

DetonaTOR – Tomasz Patora – za wieloletnie śledztwo dziennikarskie, które zaowocowało materiałem „Krematorium bezcześciło zwłoki?”.

AkumulaTOR – Kamil Baleja, Katarzyna Wilk – za pełną poczucia humoru oraz energii audycję „Lepsza połowa dnia” w radiu RMF FM.

ObserwaTOR – Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski – za wywiady z kobietami, które doświadczyły ciężkich prób życiowych: śmierci, aresztowań, porwań ukochanych.

ProwokaTOR – Ibrahim Kalwas – za materiał „Milczenie owiec. Kalwas o uboju rytualnym”, gdzie w szeroki sposób został omówiony problem uboju rytualnego.

InicjaTOR – Dorota Wellman – za przedstawienie innej twarzy w felietonach, który różni się od tej ukazywanej telewizji rozrywkowej. Za poruszanie poważnych tematów okraszonych błyskotliwymi myślami i dozą ironii.

ReformaTOR – Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz – za przedstawienie historii Afrykanki chorej na bielactwo (przez które dotknął ją ostracyzm społeczny) oraz sfinansowanie jej marzenia – studiów prawniczych.

Więcej informacji o laureatach na stronie plebiscytu MediaTORy.

Kamil OLECHOWSKI

PARTNERZY:
Rekrutacja WSIiZ!